Bolo pre vás ťažké obhájiť si doma kúpu štvorkolky? Začína sa totiž obdobie, v ktorom môžete dokázať, že váš miláčik nie je len imidžovou záležitosťou, ale aj užitočným pomocníkom.

V jarných a letných mesiacoch si užívate adrenalínovú jazdu na štyroch kolesách po rôznych terénoch. Vybláznite sa na odľahlých cestách, prírodných chodníkoch alebo len tak pred domom. Vychutnávate si rýchlosť a ľahké ovládanie. Užívate si nezabudnuteľné výlety.

Zima a sneh? Iná forma zábavy a úžitku

Odpoveďou je radlica, ktorú si pripevníte na prednú stranu vašej štvorkolky.  Vďaka moderným výrobným materiálom a konštrukcii zavesenia sa z nej stáva veľmi odolná pomocná sila. Premyslené pripojenie k rámu zospodu a spredu obsahuje aj hák od navijaka, ktorý umožní manipuláciu radlicou hore aj dole. Ak nechcete sneh odhŕňať len pred seba, tak je tu možnosť vytočenia radlice doprava a doľava. 

goes 520 forest dextter

Teraz prichádza čas, na ktorý ste sa niektorí tešili asi najviac, a to čas snehu. Veľkou výhodou bolo, že s vašim štvorkolesovým tátošom ste prevetrali miesta, na ktoré by ste autom prístup nemali. Máme pre vás ďalší dôvod na radosť, ktorý ocenia aj ostatní členovia domácnosti. Čo tak jednoducho odhrnúť sneh pred domom alebo vytvoriť si v kope bielej pokrývky prístupovú cestu na ľubovoľné miesto?

Univerzálny sypač aj pre potreby v záhrade či poľnohospodárstve

Pre firemné alebo obecné účely sú tu pokročilejší pomocníci, a to závesný alebo vlečný sypač. Prvý z nich je s plastovým zásobníkom namontovaný priamo na štvorkolke.  Potom záleží už len na jednotlivom nastavení intenzity, dĺžky a uhle rozmetania. Podľa typu materiálu si môžete zvoliť diaľku rozmetu 2-6 metrov.  S týmto sypačom s elektrickým sypaním sa pohodlne cúva a celkovo manévruje. Jeho využitie je možné nie len v zimnom období, ale aj celoročne napr. na poľnohospodárske účely (hnojenie) a v okolí stavieb (rozsievanie semien trávy).

Prekvapivá vlastnosť pomocníka

Vytiahnutie auta zo záveja. Všetko je možné pomocou elektrického navijaka s kovovým lanom, ktorý je namontovaný na prednom ráme vášho stroja a jeho ťah je obvykle cez 1000kg. Stačí teda štvorkolku uviazať o niečo pevné alebo prostredníctvom ťažného lana upevniť o strom či iné auto. Následne už len pomaly navíjať.

Obrázok 4- Mechanická verzia rozmetovača

Jedna odpoveď

Komentáre sú uzavreté.